Szklarska Poręba, Polska 29 grudnia 2019

Święta Bożego Narodzenia od 8 lat spędzamy poza domem, w górach na Dolnym Śląsku. Po ślubie nie mieliśmy konsensusu jak rozplanować spędzanie Świąt między rodzinami, więc zaproponowaliśmy obu najbliższym rodzinom Agaty oraz Tomka wyjazd w roku 2012. Koncept się obu rodzinom spodobał i tak spędzamy co roku Święta w około 20 osób z najbliższej rodziny.

W tym roku wybór padł na Szklarską Porębę – willa Józefina położona w Szklarskiej Porębie Górnej. To pensjonat z około 40 apartamentami, położony 15 minut na piechotę od centrum. Znajduje się na terenach dawnej huty szkła (zdjęcia z muzeum w Piechowic poniżej). Willa Józefina oferuje bardzo duże pokoje – apartamenty, wykończone w wysokim standardzie. Do życzenia pozostaje natomiast catering oraz obsługa, które zostaly uruchomione niedawno i wymagają jeszcze dopracowania.

4 dni Świąt mijają nam błogo, część rodziny jeździ na narty do Czech, jeden duży rodzinny obiad jemy w Karpaczu oddalonym o 30 minut jazdy. Szklarska Poreba jest pięknie połozona i prezentuje typową sudecką architekturę, ale wymaga jeszcze sporych inwestycji i wyraźnie pozostaje w tyle za Karpaczem, Polanicą czy nawet Dusznikami.

Polecamy wyjazdy rodzinne na święta!

Komentarze

  1. Też tam byłam, miód i wino piłam, było pieknie A najważniejsze, że z najbliższymi. Dzięki za mile spędzony czas.😘

  2. Dom rodzinny odchodzi w niepamięć, czas zabiera nas w nieznane,czas tych czterech ścian, gdzie tyle się przeżyło, dziś wspominasz tak jakby to wczoraj było…a naszym kochanym dzieciom życzę wiele jeszcze ciekawych podróży i dziękuję za miło spędzone razem święta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top